Športové aktivity

Naprieč Bystrickou dolinou z Krásna nad Kysucou do Novej Bystrice vedie 20 km mierne stúpajúci úsek novovybudovanej cyklotrasy. Cyklotrasa sa nachádza neďaleko kruhového objazdu v Starej Bystrici, hneď za mostom ponad rieku Bystrica. Ak za mostom odbočíte vľavo vyberiete sa na 6,5 km trasu pekným prostredím smerom na Novú Bystricu, ak odbočíte vpravo budete prechádzať okolo zaujímavostí ako kameňolom v Klubine, vojnové bunkre, najstarší železobetónový most, či Most lásky a priateľstva v Krásne nad Kysucou. Cyklotrasa je ideálnym miestom pre korčuľovanie a rodinné bicyklovanie. Počas zimy si na svoje prídu bežkári.

Pre náročnejších čaká skoro 30 km značkovanej trasy okolo vodnej nádrže Nová Bystrica. Počas prejazdu či už lesnou cestou alebo vyasfaltovanou trasou sa pokocháte krásnymi výhľadmi na lesy, lúky a hladinu nádrže. Oddýchnuť si môžete pri Riečnickom kostole, ktorý sa ako jediný zachoval zo zaplavených obcí Riečnica a Harvelka.

Na športové vyžitie slúžia multifunkčné ihrisko, ktoré sa nachádza v centre dediny a športovo-oddychový areál na Lánoch, ktorý pozostáva z dvoch ihrísk – tenisového a viacúčelového (minifutbal, volejbal, basketbal). Súčasťou sú tiež detské ihriská s hojdačkami, preliezačkami a šmýkačkami.

Zimnú lyžovačku si môžete vychutnať v neďaleko vzdialených ski centrách Veľká Rača a Oravská Lesná, či vo vzdialenejšej Vrátnej Doline. V letnej sezóne zas Veľká Rača ponúka plno zábavy na bobovej dráhe, v lanovom parku, na trampolínach, lezeckej stene, kolobežkách či iných atrakciách.